Nemocničné parkoviská: NOVA víta rozhodnutie súdu

Hnutie NOVA víta  predbežné opatrenie Okresného súdu Bratislava II, podľa ktorého musí prevádzkovateľ parkovania pred Nemocnicou sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke zabezpečiť možnosť bezplatného parkovania vozidiel na verejnom parkovisku a na  spevnených plochách určených na parkovanie.

Radi by sme upozornili, že primátor Bratislavy Milan Ftáčnik sa obrátil na súd v prípade spoplatnených parkovísk pred nemocnicami až  po viac ako  mesačnom otáľaní a hlavným impulzom k tomuto kroku bola žiadosť poslancov hnutia NOVA na rokovaní bratislavského mestského zastupiteľstva 30. januára tohto roka (Uznesenie č. 1392/2014).
,,Ukázalo sa, že malo zmysel vyvíjať tlak na primátora mesta Bratislava Milana Ftáčnika, aby podal návrh na predbežné opatrenie v prípade spoplatnenia parkovísk pred nemocnicami, ktoré stoja  na mestských pozemkoch. Budeme aj naďalej pozorne sledovať kroky primátora, aby vec bola vyriešená do úspešného konca v prospech občanov Bratislavy a širokého okolia  – povedala Katarína Augustinič, predsedníčka bratislavského Krajského koordinačného centra NOVA.

 

Aj keď ide  iba  prvé malé víťazstvo, hnutie NOVA  verí, že budú nasledovať ďalšie a zápas  za spravodlivú vec  bude dotiahnutý do úspešného konca.