NOVA začala zbierať podpisy proti znovuzvoleniu Š. Harabina

“Vyzývame Súdnu radu SR, aby zastavila devastáciu justície a zabránila opätovnému zvoleniu JUDr. Štefana Harabina za predsedu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky” – občiansku petíciu s takouto výzvou dnes odštartovalo hnutie NOVA symbolicky pred budovou Najvyššieho súdu SR. Jeho predstavitelia začnú zbierať podpisy od občanov po veľkonočných sviatkoch najmä v okolí súdov v krajských a okresných mestách.

„Štefan Harabin je synonymom krivenia práva a spravodlivosti na Slovensku, tak ho vníma prevažná väčšina občanov Slovenska” – vyhlásil predseda hnutia Daniel Lipšic.

NOVA v petícii vyzýva aj prezidenta Ivana Gašparoviča, aby v prípade predloženia návrhu Súdnou radou SR nevymenoval nového predsedu Najvyššieho súdu SR a ponechal tento akt na svojho nástupcu. Štefanovi Harabinovi totiž uplynie funkčné obdobie až v čase, keď už bude vymenovaný Andrej Kiska za novú hlavu štátu:

“Vyzývame prezidenta Slovenskej republiky, aby v prípade predloženia návrhu Súdnou radou SR sa zdržal prekročenia svojich právomocí” – odkazuje NOVA Ivanovi Gašparovičovi v texte petície, ktorá má názov NECHCEME SA ZA SÚDNICTVO ČERVENAŤ!

Petičné hárky sa dajú stiahnuť aj na internetovej stránke hnutia NOVA:
http://www.nova.sk/wp-content/uploads/2014/04/peticia_HARABIN.pdf?eb01e8

Comments

  1. Ivan says:

    Dobry den,
    neuvazujete o umiestneni peticie na http://www.peticie.com?
    Dala by sa sirit aj elektronicky.