Náš program

[ Nová politika | Nová ekonomika | Nové verejné služby | Nová morálka | Eurovoľby]

V tejto krajine často vládnu široké lakte a úzky charakter. Nevyhrávajú nápady najschopnejších, ale svojvôla najmocnejších. Za peniaze môže každý kúpiť všetko. Aj pravdu. Do tváre spravodlivosti sa vysmievajú arogantní mafiáni, oligarchovia a gorily, kým slušní občania sa márne domáhajú práva a férovosti. Ústava a zákony im sľubujú rovnosť pred zákonom, no oni vidia len ich ohýbanie a právo silnejšieho.

Väčšina ľudí na Slovensku sa snaží žiť poctivo, úsporne a prezieravo. Tvrdo pracujú, platia dane, vychovávajú svoje deti. Namiesto kvalitných verejných služieb a fungujúcich a ústretových úradov však vidia len všadeprítomné rozkrádanie a plytvanie, svojvôľu a šikanovanie od úradov, narastajúcu byrokraciu a postupný spoločenský úpadok.

Slušní ľudia sú nespokojní a sklamaní, ale ešte nerezignovali. Majú obavy z budúcnosti, ale nie strach. Práve stretnutia s takýmito ľuďmi nás presvedčili o tom, že by sme sa mali pokúsiť  priniesť zmenu.

Štafetu musí prebrať ďalšia generácia a s ňou musí prísť aj jej autentický sen o budúcnosti Slovenska. Sen o spravodlivom a hrdom Slovensku, kde budú môcť všetci občania v slobode hľadať šťastie, byť zodpovední za seba a svoje okolie bez toho, aby im štát hádzal polená pod nohy. A kde budú môcť reálne rozhodovať o tom, ako bude ich – naša – krajina vyzerať a fungovať.

Veríme ľuďom. Veríme, že tých slušných je väčšina. Chceme týchto ľudí spojiť a vytvoriť novú väčšinu. Preto sme sa rozhodli založiť politické hnutie a pozývame k spolupráci všetkých slušných ľudí bez ohľadu na národnosť, náboženské či politické presvedčenie. Ako raz povedala Matka Tereza, „Boh od nás nežiada, aby sme uspeli. Žiada, aby sme sa o to aspoň pokúsili“.

Nová politika

Nová ekonomika

Nové verejné služby

Nová morálka