Výsledky VÚC´13

Hnutie Nová väčšina – Dohoda získala vo svojich prvých voľbách piatich župných poslancov. NOVA bude mať zastúpenie v Nitrianskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Žilinskom a Prešovskom kraji. Jej poslancami budú:

Martin Alföldi (NSK)

Pavol Baculík (BBSK)

Milan Gura (ŽSK)

Ľuboš Chochlík (TNSK)

Patrik Mihál (PSK).

Pre stranu, ktorá len o týždeň oslávi prvé výročie svojho vzniku, to považujem za povzbudzujúce. Je to porovnateľné s výsledkami iných strán, pre ktoré boli župné voľby prvé a dnes sú v parlamente. Je za tým poctivá mravčia práca v našich regiónoch” – zhodnotil predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic.

V Bratislavskom kraji skončil kandidát hnutia na župana Daniel Krajcer na treťom mieste. “Nízka účasť potvrdila, že voliči nemajú vzťah k župám a necítia ich prínos pre svoje každodenné problémy” – vyhlásil kandidát hnutia na predsedu BSK. “V Bratislavskom kraji cítime rastúcu podporu. Takmer 14 % pre vlastného kandidáta považujem za dobrý základ, na ktorom sa dá stavať“  zdôraznil D. Lipšic.

Tretia skončila aj Dominika Palaščáková, kandidátka hnutia NOVA na predsedu Košického samosprávneho kraja. “Je to príjemné prekvapenie” – komentovala výsledok D. Palaščáková. Do druhého kola postúpil spoločný kandidát stredo-pravých strán v Nitrianskom kraji Tomáš Galbavý.

V najbližších dňoch nás čaká hĺbková analýza výsledkov a rozhodnutie o tom, aké stanovisko zaujať pre našich voličov a sympatizantov pred druhým kolom v krajoch, kde nemáme v hre vlastných kandidátov” – uzavrel D. Lipšic.

 

 

Zhodnotenie výsledkov predsedom hnutia>>